11 lipca

#87 Rewizja - Remigiusz Mróz


Szary człowiek kontra wielka korporacja.
Dyskryminacja kontra tolerancja.
Chyłka kontra Oryński.

Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy...
Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.
źródło opisu: www.czwartastrona.pl

Prawie rok musiałam zrobić sobie przerwy od twórczości Mroza. Przyznaję, przeczytałam jak do tej pory jedynie 2 pierwsze części serii o Chyłce i po "Zaginięciu" jakoś ochota na kolejne mi przeszła. Ale coś mnie pokusiło i niedawno postanowiłam do Remigiusza Mroza wrócić. Więc chwyciłam za "Rewizję" i przyznaję, zaskoczona byłam tym, jak dobra ta książka była!
Zemsta jest daniem, które najlepiej smakuje na zimno.
Fabuła jak już powyżej możecie przeczytać kręci się wokół bestialskiego zabójstwa kobiety i jej córki. Podejrzenia skierowane są na męża i ojca denatek. A na jego korzyść na pewno nie przemawia jego pochodzenie, gdyż jest Cyganem (Romem) - nielubiana mniejszość etniczna przez Polaków. Los jednak daje szansę Chyłce na rehabilitację i sprawa na pierwszy rzut oka prosta, zmienia kierunek i na wierzch zaczynają wypływać kolejne nieczyste sprawy.
Akcja książki jest warta i bardziej spójna. Myślę, że ten spory podział pomiędzy Chyłką i Zordonem wyszedł całej powieści na dobre. Mniej melodramatu, więcej akcji i poszukiwania zabójcy. Nie ukrywam, że to co dzieję się z Chyłką w tej części jest przerażające. Mróz zgrabnie okrąża temat, by w zakończeniu wbić nóż w plecy czytelnikowi. Serio, miałam ochotę złapać za kolejną część wręcz z marszu, ale nie, jednak trzymam się ustalonego planu.

O bohaterach nie mam co pisać, musicie sięgnąć po poprzednie 2 części, bo tu mogłabym zbyt wiele zdradzić Wam z fabuły poprzednich powieści. Powiem jedynie tak, Zordon odzyskał jaja, a Chyłka mocno się pogubiła. Pojawiają się tu również nowe postacie, które będą pewnie miały wpływ na dalsze losy bohaterów.

"Rewizja" okazała się naprawdę dobrym wyborem i świetnie spędziłam z nią czas. Jest wartka akcja, jest tempo i przede wszystkim ta ogromna tajemnicza zbrodnia, w której ciężko znaleźć tego bestialskiego mordercę. Zostałam w cały te proces wciągnięta i jak najbardziej czuję się usatysfakcjonowana całym przebiegiem wydarzeń.

Seria z Chyłką i Zordonem wraca do łask i już niedługo sięgam po "Immunitet"!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Bookwormpl , Blogger