12 kwietnia

# 68 Begin again - Mona Kasten


On ustanawia zasady
a ona łamie każdą po kolei.
Zacząć od nowa – to największe marzenie Allie Harper, dlatego przyjeżdża na studia do Woodshill.
I dlatego nie jest zachwycona, gdy musi wynająć mieszkanie razem z zarozumiałym buntownikiem Kadenem. Kaden White jest co prawda bardzo atrakcyjny, ale tak nieznośny, że Allie nie ma najmniejszej ochoty mieszkać z nim pod jednym dachem. Zwłaszcza gdy Kaden przedstawia jej listę zasad obowiązujących w mieszkaniu, z czego najważniejsza brzmi: między nimi nigdy do niczego nie dojdzie.
Allie jednak szybko dostrzega, że za surową fasadą Kadena kryje się o wiele więcej, niż widać na pierwszy rzut oka. I im lepiej go poznaje, z tym większym trudem ignoruje narastające
między nimi napięcie…
źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/books/begin-again/

Tak tak tak! Zdecydowanie książka podbiła moje serce i nadal uciekam myślami do Allie i Kadena.

Początek fabuły książki zaprowadza nas przed drzwi mieszkania Kadena, gdzie nowo przyjęta studentka Allie poszukuje dachu nad głową. Dziewczyna nie ma łatwo, żaden z dotychczasowych właścicieli nie okazał się godnym zaufania, a Kaden... nie należy do najmilszych, jednak desperacja zmusza dziewczynę do walki o pokój. Niestety zasady, które wyznacza chłopak są dość rygorystyczne, a złamanie ich grozi wypowiedzeniem najmu. Jednak mimo złego pierwszego wrażenia, między lokatorami zaczyna nawiązywać się minimalna nić porozumienia oraz sympatii. Oboje borykają się z trudną przeszłością, która ma nadal wpływ na ich rzeczywistość. Niestety dopóki nie zamknąć rozdziałów z przeszłości, to nigdy nie będą mogli spokojnie żyć przyszłością.
Fabuła jest bardzo ciekawa, a opisywane po kolei zdarzenie z udziałem bohaterów angażują z każda stroną coraz bardziej czytelnika. Z zapartym tchem czytała niektóre sceny i nie raz zadrżało mi serce, gdy poznawałam jakie tajemnice skrywają bohaterowie. To jak wiele emocji skrywa się na kartach tej książki jest trudne do wyobrażenia, a to jak głęboko zakorzeniony strach przed zranieniem drugiej osoby, może doprowadzić do ogromnej tragedii.
Dziwnym trafem udało mi się przeczytać kolejną książkę o podobnej tematyce, kiedy to dwoje młodych, zagubionych osób potrzebuje wsparcia drugiej osoby, by móc przetrwać najgorsze chwile.
Nie jesteś zepsuty, Kaden, jesteś może trochę poturbowany. Ale nie na tyle, żeby nie dało się tego naprawić.
Nie pierwszy raz czytam książkę spod pióra niemieckiej autorki, jednak pokuszę się o stwierdzenie, iż styl pisarski Mony Kasten jest bardzo interesujący i lekki. Nie byłam znużona ani przez chwilę, a sposób jaki dawkowane są czytelnikowi kolejne fakty pozwala na spokojnie odnaleźć się w ciągu wydarzeń i uczuciach bohaterów.
No właśnie, sami bohaterowie nie należą do wyjątkowych. Oboje muszą się uporać z problemami, które mogą dotyczyć każdego z nas. Za to bardzo polubiłam Spencera i Dawn, o których będzie kolejna część tej serii.

Sam tytuł idealnie otula całą historię. "Begin again" - czyli zacząć od nowa. Bohaterowie dzięki wspólnemu uporowi i samozaparciu starają się wspólnie o nowy początek, o coś lepszego.

Podsumowując, jak dla mnie historia Allie i Kadena jest bardzo czarująca, ale również udowadnia, że pozory mylą. Mimo, iż ktoś może nam się wydawać silny i niedostępny, to tak naprawdę może go trapić wiele trudnych do zniesienia problemów. Przed przeszłością nie jesteś w stanie uciec, a jedynym rozwiązaniem jest akceptacja i zamknięcie za sobą rozdziału. Czy polecam? Tak, jak najbardziej. Mnie książka przygwoździła do fotela i nie pozwoliła ani na chwilę od siebie oderwać. Historia przedstawionych bohaterów jest tak pięknie opowiedziana, że nie sposób odłożyć czytanie na później. Ty po prostu musisz wiedzieć co się stanie, co było tego powodem i jak bohaterowie sobie z tym poradzą.

Już tuptam w miejscu i nie mogę się doczekać kolejnej części!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję:
Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo jaguar

3 komentarze:

 1. Mam w planach tę książkę! Może kiedyś się uda przeczytać :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 2. Po opisie można stwierdzić, że to bardzo schematyczna i prosta książka, ale sporo pozytywnych opinii, również Twoja, sprawia, że nie mówię jej nie. Będę o niej pamiętać, kiedy najdzie mnie ochota właśnie na coś lekkiego, fajnie się czytającego.

  Pozdrawiam,
  BOOK MOORNING

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To racja, przy takich książkach pojawia się schemat, lecz sama historia głównych bohaterów i bagaż emocji jak nam przy czytaniu towarzyszy udowadnia,że warto po nią sięgnąć 😊

   Usuń

Copyright © 2016 Bookwormpl , Blogger